Бен Једер и Севилја го замолчеа „Олд Трафорд“! (видео)

Навивачите на Манчестер јунајтед ќе го запаметат францускиот напаѓач Висам Бен Једер, откако со два гола за четири минути и донесе на Севилја 2:1 победа на „Олд Трафорд“, ставајќи крај на европската авантура на тимот на Жозе Мурињо. По првото досадно реми 0:0, реваншот во Англија беше со малку повисок интензитет, но двата тима не … Продолжи со читање Бен Једер и Севилја го замолчеа „Олд Трафорд“! (видео)