Фудбалер на Славија бил нападнат по натпреварот со Ренџерс

Трето полувреме имал натпреварот на Ајброкс парк во Глазгов, помеѓу Ренџерс и Славија Прага. Осмина-финалниот реванш, во Лига Европа, им … Продолжи со читање Фудбалер на Славија бил нападнат по натпреварот со Ренџерс