Top Sport

Фудбалер на Славија бил нападнат по натпреварот со Ренџерс

Трето полувреме имал натпреварот на Ајброкс парк во Глазгов, помеѓу Ренџерс и Славија Прага. Осмина-финалниот реванш, во Лига Европа, им припадна на фудбалерите на Славија со 2:0. Чесите со вкупен резултат 3:1 изборија пласман во четврт-финалето.

Натпреварот на Ајброкс парк, го обележа крвничкиот стар на Руф врз голманот на Славија Колар. Руф доби директен црвен картон, а Колар со крваво лице го напушти теренот.

Потоа уште еден фудбалер на Ренџерс, Балогун, доби црвен картон.

Мал инцидент се случи во финишот на мечот, наводно играчот на Славија, Кудела, упатил расистички навреди кон Камара.

По завршувањето на натпреварот, од Славија обвинија дека Кудела бил нападнат во тунелот и дека бил удрен неколку пати. Според Чесите, нападот врз Кудела го гледал и не реагирал, менаџерот на Ренџерс Стиван Џеарад.

Тој на прес-конференцијата рекол дека го поддржува Камара и побарал од УЕФА детална истрага. Чесите, тврдат дека Кудела не го навредил противникот, туку само го опцул.

 

AnimeDao sword art online animedao: Boku no Hero Academia 5th Season (https://animedao.nl/m/OdNR) Episode 3

KissAnime my hero academia kissanime: The Misfit of Demon King Academy (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/bGqR) Episode 13

Scroll to Top