Ибра направи сè во дербито – постигна гол, ќе се тепаше со Лукаку и доби црвен картон!

Со Златан Ибрахимовиќ никогаш не е здодевно. Шведскиот ветеран го покажа ова уште еднаш на градското дерби Милан-Интер во Копа … Продолжи со читање Ибра направи сè во дербито – постигна гол, ќе се тепаше со Лукаку и доби црвен картон!