Манчестер Јунајтед за анонимен тинејџер издвоија 30.000.000 евра

Последниот ден од преодниот рок Манчестер Јунајтед реализира изненадувачки трансфер. Нов играч е 18 годишниот Амад Траоре од Аталанта. „Црвените … Продолжи со читање Манчестер Јунајтед за анонимен тинејџер издвоија 30.000.000 евра