Расистички скандал во Шпанија – Диахаби навредуван, Валенсија го прекина мечот со Кадиз

Мечот од 29. коло во шпанската Ла лига помеѓу Кадиз и Валенсија е прекинат по половина час (1:1) откако гостинскиот … Продолжи со читање Расистички скандал во Шпанија – Диахаби навредуван, Валенсија го прекина мечот со Кадиз