Top Sport

Расистички скандал во Шпанија – Диахаби навредуван, Валенсија го прекина мечот со Кадиз

Мечот од 29. коло во шпанската Ла лига помеѓу Кадиз и Валенсија е прекинат по половина час (1:1) откако гостинскиот тим си излезе од теренот по наводните расистички навреди кон нивниот фудбалер Муктар Диахаби од страна на Хуан Кала.

Шпанските медиуми тврдат дека мечот ќе продолжи, но без францускиот фудбалер, кој одбива да се врати на теренот.

AniWatch watch anime: Watch Kaguya-sama: Love is War Season 2 Episode 5

AnimeFreak animefreak attack on titan: Hunter x Hunter (Dub) (https://animefreak.ws/m/Xz9p) Episode 148

Scroll to Top