Роуз се искара со Мурињо, па тој го прати на позајмица во Њукасл

Њукасл јунајтед потврдија дека го добиле на позајмица левиот бек на Тотенхем, Дени Роуз, една недела откако Англичанецот влезе во расправија на тренинг со менаџерот Жозе Мурињо. Роуз беше во Тотенхем дури 13 години, но во минатото имаше неколку несогласувања околу неговиот договор и беше казнет откако јавно го критикуваше Тотенхем за недостатокот на засилувања. … Продолжи со читање Роуз се искара со Мурињо, па тој го прати на позајмица во Њукасл