ВАР контроверзи на Челси-Јунајтед, Тухел му се „дереше“ на Солскјер

Англиското дерби помеѓу Челси и Манчестер веднаш донесе контроверзи откако во 15 минута, ВАР системот и судијата Стјуарт Атвел ја … Продолжи со читање ВАР контроверзи на Челси-Јунајтед, Тухел му се „дереше“ на Солскјер