(ВИДЕО) Финалистите за најдобар гол минатата сезона

Светската фудбалска федерација (ФИФА) ги објави трите номинации за „Пушкаш наградата“, за најдобар гол во минатата сезона, листа на која … Продолжи со читање (ВИДЕО) Финалистите за најдобар гол минатата сезона