Дури 16 НБА играчи се позитивни на корона вирус!

НБА лигата потврди дека по 302 тестови на корона вирусот, дури 16 кошаркари имаат позитивни тестови пред најавениот рестарт на … Продолжи со читање Дури 16 НБА играчи се позитивни на корона вирус!