НБА лигата не смее да ги поддржува протестите во Хонгконг за да не ја навреди Кина

НБА лигата во понеделникот се извини на Кина за коментарите кои на Твитер ги постави генералниот менаџер на Хјустон рокитс, … Продолжи со читање НБА лигата не смее да ги поддржува протестите во Хонгконг за да не ја навреди Кина