Шпанија на врвот на светот! Не им дадоа да „дишат“ на Аргентинците

Шпанија е освојувач на 18. Светско првенство во кошарка, освојувајќи го вторпат кошаркарскиот Мундијал по убедливата 95:75 (23:14, 20:17, 23:16, … Продолжи со читање Шпанија на врвот на светот! Не им дадоа да „дишат“ на Аргентинците