Судиите ќе ги бојкотираат мечевите на Серена Вилијамс?

Организацијата на тениските судии ја разгледува можноста да не делегираа судии за наредните мечеви на Серена Вилијамс. Причина за ова е скандалот што Американката го предизвика во финалето на Ју-Ес Опен, во кој беше поразена од Јапонката, Наоми Осака 2:6, 4:6. Однесувањето на Серена Вилијамс, кон судијата на тој меч Карлос Рамос, наиде на осуда … Продолжи со читање Судиите ќе ги бојкотираат мечевите на Серена Вилијамс?