Без шанса против силната Хрватска, сега со Исланд на „мегдан“

Македонија во третиот натпревар на Светското првенство во ракомет во Германија и Данска го забележа првиот пораз откако Хрватска се … Продолжи со читање Без шанса против силната Хрватска, сега со Исланд на „мегдан“