Пак финиш за инфаркт, Македонија е подобра и од Црна Гора (видео)

Со одличен пресврт во второто полувреме, Македонија ја запиша втората победа на ЕП во Хрватска, совладувајќи ги Црногорците со 29:28 … Продолжи со читање Пак финиш за инфаркт, Македонија е подобра и од Црна Гора (видео)