Возачот на Ред бул рејсинг, Макс Ферстапен го откри новиот дизајн на својата тркачка кацига за 2018 година преку социјалните мрежи.

„Оставив доста елементи од претходните тркачки кациги“, открива Ферстапен.

Од Холанѓанецот ќе се очекува многу во 2018 година, откако минатата сезона му беше одбележана со две победи, но и голем број на технички проблеми со РБ13 болидот.