Почетна Ракомет

Ракомет

Најнови вести од светот на ракометот. Македонските „владетели“ на европскиот ракомет, Лигата на шампионите, регионалните и европските случувања.

ЕП: Унгарија падна на „последниот испит“ наречен Португалија (видео)

Унгарија ја прокоцка можноста да се бори за медал на Европското ракометно првенство откако попладнево загуби од Португалија со 34-26 во последниот меч од...

Карачиќ го победи Душебаев, но Шпанците се радуваа на ремито (видео)

Нерешено 22-22 заврши дерби пресметката меѓу непоразените селекции на Шпанија и Хрватска во групата 1 на ЕП во ракомет. Влогот за двете селекции беше...

Ракометниот авантурист Ким Екдал ду Риц пак најавува крај на кариерата

Ракометната репрезентација на Шведска доживеа дебакл на Европското ракометно првенство 2020 и тоа на домашен терен. Очекувањата од Шведска беа големи по освојувањето на...

Сагосен му „дише во врат“ на Лазаров

Норвешкиот лев бек, Сандер Сагосен игра одлично на Европското ракометно првенство, а досега има реализирано 51 погодок. 24-четиригодишниот ракометар кој последна сезона ги брани боите...

Ракометарите на Аргентина „играа кошарка“ против Боливија

Ракометната репрезентација на Аргентина забележа нестварна победа над Боливија во рамките на квалификациите за пласман на Светското првенство. Аргентина и Бразил се најсилните селекции во...

Унгарија не даде гол последните 13 минути, сега Словенците имаат убава...

Иако веќе беа „отпишани“ од Европското првенство во ракомет, Швеѓаните им ги заматија сметките на Унгарците, победувајќи со 24:18 во меч во кој главна улога...

Хрватска без Циндриќ против Шпанија, неизвесен е и за полуфиналето

Поранешниот ракометар на Вардар, а сега ѕвезда на Барселона, Лука Циндриќ нема да игра во одлучувачкиот меч во групната фаза на Хрватска против Шпанија...

Норвежаните во полуфинале по триумфот над Исланд (видео)

Норвешката ракометна репрезентација се приклучи на Хрватска и на Шпанија во полуфиналето на Европското првенство, откако во нордиската пресметка со 31:28 го победија Исланд...

Словенците се близу до полуфинале на ЕП, Португалците го загубија чекорот...

Ракометните репрезентативци на Словенија повторно им се вратија на победите на Европското ракометно првенство по слабата партија и поразот кој го доживеаја во претходното...

Ентрериос: Одиме на победа против Хрватска, но во полуфинале сите се...

Европскиот ракометен шампион, Шпанија ќе настојува да ја победи Хрватска во последниот меч од групата 1 на Европското ракометно првенство без оглед на противникот...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Два шпански четвртолигаши тврдат дека имаат договор со Матијас Погба

Матијас, постариот брат на ѕвездата на Манчестер јунајтед Пол Погба, се наоѓа во интересна ситуација – два шпански четвртолигаши тврдат дека имаат валиден договор...