Почетна Фудбал

Фудбал

Најнови и најинтересни вести од светот на фудбалот, македонски, европски и интернационален. Резултати, видеа, вести  - ФИФА - УЕФА - ФФМ

Баерн потврдија дека го сакаат Сане

Баерн Минхен ќе продолжат да инвестираат во засилувања и работат на договор со ѕвездата на Манчестер сити, Лирој Сане, потврди претседателот на клубот, Ули...

Ништо од двојната круна за Звезда! Српскиот куп за Партизан (видео)

Партизан успеа со 1:0 да ја победи Црвена звезда на нивниот стадион „Рајко Митиќ“ и да спречи „црвено-белите“ да стигнат до двојната српска круна...

Хицфелд: Во Барселона во 1999 не оддува оркан

Отмар Хицфелд вели дека уште го чувствува „орканот“ од 1999 година во Барселона. Швајцарскиот тренер така го нарекува извикот на навивачите на Манчестер јунајтед...

Сите 36 лигашки голови на Меси во една минута (видео)

И покрај катастрофалното испаѓање од Лигата на шампионите, Лионел Меси повторно имаше фантастична сезона во Ла лига, постигнувајќи 36 лигашки гола, кои лигата ги...

Буфон „оди на женско“ – ќе стане татко по четврти пат

Легендарниот италијански голман Џанлуиџи Буфон ќе стане татко по четврти пат објавуваат италијанските медиуми, откако неговата поубава половина Иларија Д’Амико е повторно бремена. Д’Амико, која...

Дел Боске: На Реал му треба Мбапе, а не Нејмар, кој...

Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Висенте дел Боске смета дека неговиот поранешен клуб би требало да го ангажираат Килијан Мбапе ако планираат да прават...

Кој е Лудовит Реис, најновото холандско засилување за Барса?

Гронинген потврдија дека нивниот 18-годишен талент, Лудовит Реис, направил трансфер во Барселона со долгорочен договор во кој е вклучена клаузула од 100 милиони евра. Се...

Јирген Клоп не верува во неговата „фудбалска клетва“

Јирген Клоп направи неверојатна трансформација на Ливерпул од тим кој постојано се мачи за пласман до тим кој постојан осе бори за титулите во...

УЕФА со американски рецепт – ЛЕ север, ЛЕ југ, ЛЕ запад,...

УЕФА не продолжува со презентирањето на нови идеи за реформа на европските клупски натпреварувања од 2024 година, и според италијанскиот весник „Кориере дела сера“...

Наполи денеска одлучуваaт за трансферот на Елмас?

Наполи и Карло Анчелоти сакаат на „Сан Паоло“ да го донесат македонскиот репрезентативец Елиф Елмас од Фенербахче, јавува угледниот италијански новинар Џанлука ди Марцио. Денеска...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Сите 36 лигашки голови на Меси во една минута (видео)

И покрај катастрофалното испаѓање од Лигата на шампионите, Лионел Меси повторно имаше фантастична сезона во Ла лига, постигнувајќи 36 лигашки гола, кои лигата ги...