Top Sport

Микс

Информации од тенисот, боксот, снукерот, атлетиката, велосипедизмот и сите други интересни случки во „малите“ спортови.

И жените летаат, зарем не? Ема Клинец со 226 метри во првите ски летови за жени

Словенката Ема Клинец покажа дека скијачките летови заслужуваат место и на женскиот Светски куп, откако на леталницата во Викерсунд, Норвешка …

И жените летаат, зарем не? Ема Клинец со 226 метри во првите ски летови за жени Прочитај повеќе

Ценхаузерн со победа на последниот слалом, Братен со прв кристален глобус

Швајцарецот Рамон Ценхаузерн ја заддржа предноста од првото возење на тешката патека во Солдеу, Андора, за победа на последната трка …

Ценхаузерн со победа на последниот слалом, Братен со прв кристален глобус Прочитај повеќе

Шифрин ја заврши сезоната со нова победа, 88-та во кариерата!

Американската скијачка „кралица“, Микаела Шифрин стигна до својата 88. победа во Светскиот куп, откако на последната трка од сезоната, велеслаломот …

Шифрин ја заврши сезоната со нова победа, 88-та во кариерата! Прочитај повеќе

Алкараз игра финале во пустината против Медведев за првото место на АТП листата

Поранешните светски тенисери број 1, Карлос Алкараз и Данил Медведев ќе се борат за своја прва титула на АТП 1000 …

Алкараз игра финале во пустината против Медведев за првото место на АТП листата Прочитај повеќе

Scroll to Top