Почетна Погледни

Погледни

ТОП 15 емотивни збогувања во фудбалот

Кога заминуваат легендите...

ТОП најлуди моменти на „лошиот“ Ибра

Златан Ибрахимовиќ уште еднаш ја покажа својата непредвидливост на теренот кога „зашлака“ еден противник во МЛС. Ова е уште една колекција на „лудоста“ на...

ТОП слободни удари во 2017/18 (секако, го има и Барди)

Убава колекција на најдобрите голови од слободен удар во сезоната што завршува. Уште послатко кога на крајот ќе се појави и Енис Барди со...

ТОП 10 незаборавни одбрани на пенали

Кога голманите „царуваат“...

ТОП најсмешни црвени картони

На фудбалерите сигурно не им беше смешно.

ТОП 10 најлоши судски одлуки на Светските првенства

Фудбалските судии секогаш се на мета на навивачите. Понекогаш има и зошто.

ТОП најдобри голови со глава

Едноставно прекрасно!

ТОП 10 умни голови по корнер

Навистина исклучителна колекција.

ТОП фудбал на лудо време

Понекогаш навистина е тешко да бидеш фудбалер.
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Украинските хулигани се снимаа пред нападот на навивачите на Ливерпул (видео)

Украинските фудбалски хулигани се снимаа пред да ги нападнат навивачите на Ливерпул во Киев во четвртокот. Во видеото објавено на социјалните мрежи се гледа група...