Top Sport

Кошарка

Сè за и околу кошот, македонската кошарка, НБА, европскиот баскет. Најнови вести и интересни стории.

Перо Антиќ за Обрадовиќ: 22 часа ти е најдобар пријател, а два часа ти ја вади душата

Претседателот на Кошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ, проговори за соработката со најголемите тренерски имиња како Душан Дуда Ивковиќ и …

Перо Антиќ за Обрадовиќ: 22 часа ти е најдобар пријател, а два часа ти ја вади душата Прочитај повеќе

Димитирјевиќ диригираше, Македонија ја растури Полска

Foto/ kfsm.mk Кошаркарската репрезентација на Македонија ја забележа првата победа во квалификациите за пласман на Е вропското првенство во 2025 …

Димитирјевиќ диригираше, Македонија ја растури Полска Прочитај повеќе

Жељко Обрадовиќ не му дозволи на Понитка да игра против Македонија

Полска вечерва ќе ја пречека Македонија во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2025 година. Полска во првата рунда …

Жељко Обрадовиќ не му дозволи на Понитка да игра против Македонија Прочитај повеќе

Сензација во Ботевград – Бугарија ја победи Германија

Кошаркарската репрезентација на Бугарија приреди вистинска сензација со победата над актуелниот светски првак Германија. Во Д-групата, во квалификациите за пласман …

Сензација во Ботевград – Бугарија ја победи Германија Прочитај повеќе

Scroll to Top