Почетна Кошарка

Кошарка

Сè за и околу кошот, македонската кошарка, НБА, европскиот баскет. Најнови вести и интересни стории.

Алфонсо Рејес: Мозокот ми беше со 1.000 вртежи, 16 дена се...

Поранешниот шпански кошаркарски репрезентативец, Алфонсо Рејес, постариот брат на актуелниот играч на Реал Мадрид, Фелипе Рејес првпат се огласи за шпанските медиуми откако на...

Идеалната петорка на деценијата во Евролига доби и плејмејкер (видео)

Избран е и четвртиот член на најдобриот тим во кошаркарската Евролига за последната деценија, од 2010, до 2020 година. Се работи за грчкиот плејмејкер,...

САД во Токио без најголемите ѕвезди

Одложувањето за Олимписките игри потенцијално може да предизвика голем проблем во кошаркарската репрезентација на САД. Неколку големи ѕвезди наредното лето ќе имаат статус на...

Пешкир на Коби Брајант продедан за 33.000 долари

Пешкирот на легендарниот американски кошаркар Коби Брајант е продаден на аукција за 33.000 долари. Тој пешкир бил на рамената на Брајант пред тој да го...

Сопственикот на Њујорк никс е позитивен на корона вирусот

Џејмс Долан, сопственикот на НБА тимот Њујорк никс и на НХЛ тимот Њујорк ренџерс, има позитивен тест на корона вирусот, потврдија од клубот. „Тој е...

Дончиќ: Останав без зборови кога го запознав Роналдо (Видео)

Лука Дончиќ, ѕвездата на Далас Маверикс, во разговор со Стив Неш за „Бличер рипорт“ открил како изгледала неговата прва средба со Кристијано Роналдо. Неш...

Газдата на ЛА Клиперс донирал 25 милиони долари

Извршниот директор на „Мајкрософт“ и сопственик на Лос Анџелес Клиперс Стив Балмер донирал 25 милиони долари за борбата против коронавирусот. Парите тој ќе ги...

Гризлите си одат од Мемфис

Градот Мемфис во професионалниот спорт во САД е застапен само со кошарката, но како стојат работите во блиска иднина може да остане и без...

„Џезерите“ Гобер и Мичел го победија коронавирусот!

Првите заразени кошаркари во НБА лигата, Французинот Руди Гобер и Американецот, Донован Мичел, играчи на тимот на Јута Џез потполно се опоравиле од опасниот...

Сопругата на Коби со емотивна снимка, два месеци по несреќата (видео)

Легендарниот НБА кошаркар, Коби Брајант и неговата ќерка Џиана на денешен ден, пред 2 месеци трагично загинаа во хеликоптерска несреќа. Вдовицата на Коби, Ванеса Брајант...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Сопругата на Костакурта се жали: Сексот со Алесандро ми ги уништи...

Поранешната Мис на Италија, Мартина Коломбари даде зачудувачко интервју во кое откри дека сексуалниот живот со нејзиниот сопруг, легендарниот дефанзивец на Милан, Алесандро Костакурта...