Top Sport

Хамилтон со другарчето Болт пред трката

Шансите Луис Хамилтон да ја освои титулата на Американското ГП не изгледаат добри откако тој беше претекнат од Себастијан Фетел на стартот на трката, откако претходно се дружеше со својот добар пријател, Јусеин Болт.

Јамајчанскиот светски рекордер на 100 и 200 метри и „најбрз човек на светот“ официјално ја отвори трката со мафтање на знамето пред формирачкиот круг.

Хамилтон треба да победи во Остин, а Фетел да биде шести, или да биде на второто место, а Германецот да е подолу од деветтата позиција.

Scroll to Top