Светскиот шампион во Ф1, Луис Хамилтон пред домашното ГП во Силверстоун му оддаде почит на основачот на Вилијамс Ф1 тимот, Сер Френк Вилијамс со супер-брз круг околу славната патека.

Сер Френк Вилијамс одамна не е вклучен на сите Ф1 трки поради неговата возраст (има 77 години), но во Силверстоун овој викенд се прославува јубилеј – 50 години на Вилијамс во Формула 1.

И покрај годините, страста на Сер Френк за тркањето останува иста, како што може да се забележи од неговата реакција на возењето.