Top Sport

Рено го покажа Саинс

Тимот на Рено Ф1, го претстави својот нов возач, Карлос Саинс јуниор, кој ќе ги преземе обврските во францускиот тим од следната трка на календарот, Американското ГП во Остин, Тексас.

Саинс, синот на двократниот рели ВРЦ шампион и поранешен шампион на Дакар релито со исто име, доаѓа во Рено од тимот на Торо росо и од „школата“ на Ред бул како партнер на Нико Хилкенберг.

Scroll to Top