Автомото

Формула 1, Мото ГП, Дакар, ВТЦЦ, рели трки... Сè за акцијата на две и четири (па и повеќе) тркала.

ТЦР: Фајлс со победа, Македонците на 15. и 16. место (видео)

Британецот Џош Фајлс е победник на втората трка од ТЦР Европа шампионатот во холандскиот Цандворт, додека македонските тркачи Давидовски и Стефановски немаа најдобра трка...

Лауда: Сосема можно е Мерцедес да замине од Ф1

„Заканите“ за заминување од Формула 1 не се ограничени на Ферари, откако Ники Лауда, не-извршниот директор на Мерцедес, потврди дека иднината на славната германска...

Таткото на тркачот Латифи со голема инвстиција во Мекларен

Канадскиот бизнисмен, Макл Латифи, таткото на Формула 2 тркачот Николас, стана првиот нов акционер на тимот на Мекларен по заминувањето на Рон Денис. Со инвестиција...

Нојвил со победа во Португалија е нов лидер во ВРЦ

Белгиецот Тјери Нојвил (Хјундаи) стигна до првата победа на Португалското рели за да го помине шампионот Себастиен Ожие на првото место во генерален пласман...

ТЦР: Азкона со победа, Иџе во аут во првиот круг (видео)

Шпанскиот возач на Купра ПЦР, Микел Аскона е победник на првата трка од ТЦР Европа шампионатот на славната патека во Цандворт, Холандија, додека македонскиот...

Маркез не сопира со победите, Дови и Зарко излетаа (видео)

Марк Маркез останува единствениот вистински кандидат за Мото ГП титулата, откако стигна до едноставна победа на Француското ГП во Ле Ман, помогнат со судирите...

Лудиот свет на Мото ГП: По спектакуларниот пад, Крачлоу сепак ќе...

Кај сите вљубеници на мотоспортот, Мото ГП возачите предизвикуваат голема почит поради нивната неверојатна храброст - на мотоцикл со брзини од над 300 км/ч,...

Шефот на Мерцедес признава: Сите го сакаат Фетел

Шефот на Мерцедес, Тото Волф признава дека Себастијан Фетел е еден од возачите кои „Сребрената стрела“ би сакала да ги види во својот тим...

Зарко на пол-позицијата во Ле Ман, Крaчлоу заврши в болница (Видео)

Возачот на Јамаха Тех 3, Жоан Зарко, ќе стартува од пол-позицијата на утрешната трка за Големата награда на Франција, во „кралската класа“ во Мото...

Во Мерцедес веруваат дека уште имаат најмоќен мотор

Шефот на мотори на Мерцедес Ф1, Енди Кауел инсистира дека „Сребрената стрела“ уште го има најдобриот мотор во Формула 1, иако на почетокот на...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Украинските хулигани се снимаа пред нападот на навивачите на Ливерпул (видео)

Украинските фудбалски хулигани се снимаа пред да ги нападнат навивачите на Ливерпул во Киев во четвртокот. Во видеото објавено на социјалните мрежи се гледа група...