Автомото

Формула 1, Мото ГП, Дакар, ВТЦЦ, рели трки... Сè за акцијата на две и четири (па и повеќе) тркала.

Иџе возеше низ празното Скопје во чест на хероите (видео)

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски-Иџе, денеска од 18 часот возеше низ празните улици на Скопје во чест на хероите кои се на првите линии...

Хорнер за Фетел: Да не заборавиме има празно место во Мерцедес

Шефот на Ред бул рејсинг, Кристијан Хорнер ги зголеми шпекулациите дека Себастијан Фетел ќе се приклучи на Мерцедес во 2021 година, иако призна дека...

Кеселовски победи во Шарлот

Бред Кеселовски е победник на седмата трка во Наскар првенството. Тој победи на трката „Кока-Кола 600“ која се возеше во Шарлот. Кеселовски до победата дојде...

Хамилтон размислува за пензија поради корона вирусот

Луис Хамилтон признава дека размислува за својата иднина во Формула 1 додека чека, конечно, да стартува сезоната 2020, која е во хаос поради корона...

Строл ќе инвестира 200 милиони фунти во Астон Мартин!

Газдата на тимот на Рејсинг поинт, Лоренс Строл ќе инвестира 200 милиони фунти во следните пет години во својот тим, кој ќе стане Астон...

Маса: Знам, но нема да откријам во каква состојба е Шумахер

Фелипе Маса поранешниот тимски колега на Михаел Шумахер тврди дека има информации за состојбата во која се наоѓа легендарниот возач и дека секој ден...

Ф1 им ги намали буџетите на тимовите

Тимовите кои се натпреварувата во шампионатот на Формула 1 ги прифатиле мерките за штедење. Според Би-би-си, пакетот за штедење би требало да му помогне...

Рено е пред колапс, целата компанија може да „исчезне“

Министерот за финансии на Франција, Бруно Ле Мер тврди дека постои огромна опасност автомобилскиот гигант Рено да не ја преживее кризата со корона вирусот,...

Се прави место за Фетел? Рено преговара со Ботас за 2021

Германските медиуми тврдат дека Рено почнале преговори со Валтери Ботас, кој би требал да го замени Даниел Рикардо (кој замина во Мекларен) за 2021...

Хамлин победи на скратената трка во Дарлингтон

Дени Хамлин, 39 годишниот возач на Џо Гибс Рејсин тим победи на втората река во шампионатот на Наскар која по подолга пауза поради коронавирусот...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Џумхур: Американските тенисери се арогантни, Сок е најлошиот!

Најдобриот тенисер од Босна и Херцеговина, Дамир Џумхур во интересно интернет-интервју со „Спорт клуб“ зборуваше за тоа каков е односот на американските тенисери кон...