Автомото

Формула 1, Мото ГП, Дакар, ВТЦЦ, рели трки... Сè за акцијата на две и четири (па и повеќе) тркала.

Сем Брд со победа на отварањето на Формула Е сезоната (видео)

Сем Брд „преживеа“ казна со влегување во боксот за да стигне до одлична победа на првата трка од Формула Е сезоната во Хонгконг. Брд го...

Рикјардо: Хамилтон доминирa бидејќи има супериорен болид

Луис Хамилтон дефинитивно не би бил светски шампион ако вози во тим од „средината“ на формула 1, вели возачот на Ред бул, Даниел Рикјардо. Асот...

Тед Бјерк е новиот ВТЦЦ шампион

Шведскиот ас на „Полстар сајан рејсинг“, Тед Бјерк ја освои светската туринг титула (ВТЦЦ) со третото место на главната трка во Доха Катар, додека...

Роси: Новата Јамаха ќе биде базирана на моделот од 2016

Валентино Роси потврди дека следниот Мото ГП мотоцикл на Јамаха ќе биде базиран на верзијата на М1 од 2016 година по проблематичните перформанси на...

Хамилтон признава дека има дилема дали да остане во Ф1

Луис Хамилтон првпат призна дека се бори со лична дилема околу својата Формула 1 иднина, бидејќи сака да продолжи со настапите во спортот, но...

Фетел најбрз на последниот ден тестирање во 2017

Себастијан Фетел и Ферари го завршија последното возење на Формула 1 болидите оваа година со најдобро време на тестот на гумите на Пирели во...

Ферари го загуби спонзорството на Сантандер

Формула 1 загуби голем спонзор, откако шпанскиот финансиски гигант „Банко Сантандер“ потврди дека ќе ја прекрати соработката со Ферари по осум сезони. Сантандер, кои неодамна...

Нов тим во Ф1: Алфа Ромео Заубер

Италијанскиот автомобилски гигант Алфа Ромео од наредната сезона повторно ќе учествува во шампионатот на Формула 1 откако ја официјализира соработката со Заубер. Алфа Ромео по...

Ожие останува уште една сезона со М-Спорт

Петкратниот рели ВРЦ шампион, Французинот Себастиен Ожие потпиша нов договор со британскиот М-Спорт Форд тим, ставајќи крај на шпекулациите за можно повлекување од спортот. Велшанецот...

Кубица: Не возам со една рака и заслужувам кам-бек

Иако признава дека има „одредени физички ограничувања“, Роберт Кубица ги отфрли тврдењата дека во основа тој вози со една рака во Формула 1 болидот...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Украинските хулигани се снимаа пред нападот на навивачите на Ливерпул (видео)

Украинските фудбалски хулигани се снимаа пред да ги нападнат навивачите на Ливерпул во Киев во четвртокот. Во видеото објавено на социјалните мрежи се гледа група...