Фудбал

Најнови и најинтересни вести од светот на фудбалот, македонски, европски и интернационален. Резултати, видеа, вести  - ФИФА - УЕФА - ФФМ

Капело: Јуве има некои проблеми, затоа Серија А е возбудлива

Легендарниот италијански фудбалски стручњак, Фабио Капело (73) вели дека борбата за Скудетото во Италија ќе биде неизвесна до самиот крај. Сепак, не сака да...

Лампард: ВАР им ги уништува душите на навивачите

Тренерот на фудбалерите на Челси Френк Лампард рекол дека ВАР им ја уништува душата на навивачите. Лампард смета дека судиите суделе против неговиот тим....

Проблем за Мурињо, се повреди Сон

Напаѓачот на Тотенхем Сон-мин ќе мора да паузира неколку недели поради повреда на рамото, соопшти клубот од северен Лондон. Репрезентативецот на Јужна Кореа на натпреварот...

Капитенот на младинците на Арсенал во Динамо Загреб

Динамо Загреб без конкуренција најдобро работи од сите клубови на просторите на поранешна Југославија. Хрватскиот шампион во зимскиот преоден рок го продаде во Лајпциг Шпанецот...

Тадиќ не се плаши од Хетафе, туку од ќотек

Натпреварот Хетафе-Ајакс е еден од оние што привлекува најголемо внимание на почетокот на нокаут-фазата во Лига Европа. Хетафе и оваа сезона се вистинско освежување...

Адидас ја претстави топката за финалето во ЛШ (Фото)

Производителот на спортска опрема „Адидас“ денес ја претстави топката со која ќе се игра годинешното финале во Лигата на шампионите. „Адидас“ со години ги произведува...

„УЕФА сѐ би дале само Реал да го елиминира Манчестер сити“

Манчестер сити во осмина-финалето во Лигата на шампионите ќе игра против Реал Мадрид. Имињата на клубовите и ѕвездите што играат во Сити и Реал...

„Меси е единствената лоша работа во животот на Роналдо“

Светскиот првак со Бразил во 2002 година 71 годишниот Луис Фелипе Сколари е без работа откако го напушти Палмеирас, но како што велеи самиот...

„Заслужи црвен картон“, Мегваер: Тоа беше природна реакција (Видео)

Тренерот на Челси Френк Лампард смета дека капитенот на Манчестер Јунајтед Хари Мегваер требало да добие црвен картон поради стартот врз Миши Батшуаи на...

„Светците“ гостуваат во Дортмунд

Борусија во Дортмунд вечерва ќе го пречека Пари Сен Жермен во првиот осмина-финален натпревар во Лигата на шампионите. Ова ќе биде дуел на најефикасните...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Чудото Халанд за малку ќе го срушеше светскиот рекорд на 60...

Ерлинг Халанд одамна го нарекуваат „вундеркинд“, но неговата форма со Борусија Дортмунд е апсолутно неверојатна, откако Норвежанецот постигна два гола за 2:1 победа над...