Почетна Фудбал Страна 283

Фудбал

Најнови и најинтересни вести од светот на фудбалот, македонски, европски и интернационален. Резултати, видеа, вести  - ФИФА - УЕФА - ФФМ

Поранешната КГБ ќе биде одговорна за безбедноста на Мундијалот?

Според британскиот весник „Дејли мејл“, рускиот претседател Владимир Путин ја задолжил Федералната служба за безбедност (ФСБ), или поранешната КГБ, да биде одговорна за безбедноста...

Хјуз до Стоук: И да ме отпуштите исто ви е!

Менаџерот Марк Хјуз предупреди дека неговото можно отпуштање и именување на нов менаџер на Стоук сити не мора да значи дека формата на тимот...

Тренерот на Звезда прв кандидат за селектор на Србија

Тренерот на Црвена звезда, Владан Милојевиќ, според шпекулациите во Србија е најсериозниот кандидат за преземање на националниот тим, кој наредното лето ќе игра на...

Фановите на Јунајтед лути поради цените на билетите во Севилја

Навивачите на Манчестер јунајтед ќе се жалат кај УЕФА поради цените на влезниците кои сакаат да им ги наплата во Севилја, кога двата тима...

Конте го убедува Бонучи да се пресели во Челси

Капитенот на Милан, Леонардо Бонучи, по само шест месеци би можел да го напушти клубот. Бонучи во летниот преоден рок дојде во Милан за...

Марио Гомес се врати во Штутгарт

arioГерманскиот голгетер Марио Гомес се враќа во својот матичен клуб, Штутгарт. Гомес, во јануарскиот преоден рок од Волфусбург се враќа во редвовите на „швабите“...

Челси подготвува „вреќа со пари“ за да го задржи Куртоа

Челси се подготвува на голманот Тибо Куртоа да му понуди нов договор, односно продолжување на стариот кој му истекува за 18 месеци. Како што...

Гигс: Манчестер јунајтед направи „кралски грешки“ со трансферите

Рајан Гигс дал интересено интервју за „Тајмс“. Говорел за Манчестер јунајтед, за тренерската работа и уште неколку интересни теми. Интересно Гигс во интервјуто го...

Реал потроши 45 милиони евра за бразилски тинејџер

Младиот Бразилец, 17-годишниот Винисиус Жуниор потпиша договор со мадридски Реал. „Кралскиот клуб“ за трансферот на Винисиус на Фламенго ќе му плати 45 милиони евра. Двата...

ПСЖ ќе понуди 170 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ

ПСЖ планира да реализира уште еден голем трансфер, по оние на Најмар (222 милиони евра) и Килијан Мбапе (180 милиони евра). Според „Гол Италија“...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Украинските хулигани се снимаа пред нападот на навивачите на Ливерпул (видео)

Украинските фудбалски хулигани се снимаа пред да ги нападнат навивачите на Ливерпул во Киев во четвртокот. Во видеото објавено на социјалните мрежи се гледа група...