Top Sport

Кошарка

Сè за и околу кошот, македонската кошарка, НБА, европскиот баскет. Најнови вести и интересни стории.

Јасикевичиус: Не чувствувам притисок, само сум нестрплив!

Новиот тренер на КК Барселона, Литванецот Шарунас Јасикевичиус кој потпипа договор со клубот со 2023 година вели дека е нестрплив …

Јасикевичиус: Не чувствувам притисок, само сум нестрплив! Прочитај повеќе

Екс-капитенот на Србија, Мачван е во болница, заразен со коронавирус

Поранешниот капитен на кошаркарската репрезентација на Србија, Милан Мачван е заразен со коронавирус и е хоспитализиран во болницата „Драгиша Мишовиќ“ …

Екс-капитенот на Србија, Мачван е во болница, заразен со коронавирус Прочитај повеќе

Уште два НБА клуба ги затворија тренинг-центрите поради коронавирусот

Екипата која имаше најдобар скор во НБА лигата, пред да дојде до прекинот на сезоната, поради пандемијата на коронавирусот – …

Уште два НБА клуба ги затворија тренинг-центрите поради коронавирусот Прочитај повеќе

Дабовиќ: Ме донесоа во клубот само бидејќи претседателот сакаше да спие со мене

Поранешната српска кошаркарка Милица Дабовиќ тврди дека била донесена во еден грчки клуб само бидејќи претседателот  на клубот сакал да …

Дабовиќ: Ме донесоа во клубот само бидејќи претседателот сакаше да спие со мене Прочитај повеќе

Scroll to Top