Кошарка

Сè за и околу кошот, македонската кошарка, НБА, европскиот баскет. Најнови вести и интересни стории.

Нова трагедија, се самоуби уште еден кошаркар (Видео)

Откако изминатиот викенд, кошаркарскиот свет го потресе веста за смртта на Тајлер Ханикет (28), кој според полицискиот извештај извршил самоубиство, уште еден кошаркар решил...

Поранешната НБА ѕвезда Вашингтон осуден на шест години затвор

Поранешниот НБА кошаркар, Кермит Вашингтон доби шестгодишна затворска казна откако искористи илјадници долари наменети за африканска добротворна организација која тој ја формирал за лична...

Леброн официјално е играч на ЛА Лејкерс

Најдобриот кошаркар на денешнината Леброн Џејмс официјално стана играч на ЛА Лејкерс, соопшти НБА лигата на својата официјална интернет страница. Џејмс со Лејкерс потпишал четири...

Јао Минг веќе не е „вечен“ студент – дипломираше по седум...

Поранешната НБА суперѕвезда Јао Минг, конечно, официјално дипломираше. Јао студираше на „Џиао Тонг“ универзитетот во Шангај, добивајќи диплома по економија, откако започна со студиите...

МКФ ќе воведува ред во македонската кошарка

Македонската кошаркарска федерација испрати известување до сите клубови кои идната сезона (2018/2019) ќе се натпреваруваат во Првата лига-мажи (ПЛМ) за обврските кои треба да...

Дурент потпиша нов договор со Голден стејт

Голден стејт Вориорс и Кевин Дурент ја продолжија соработката на уште две години. Клубот не ги објави финансиските детали од новиот договор, а американските...

Кошаркари во САД брутално ги претепале судиите (Вознемирувачко видео)

Вниманието на кошаркарската јавност во САД е насочена најмногу кон НБА лигата и универзитетската НЦАА, меѓутоа таму постојат уште неколку силни натпреварувања, како што...

Кошаркарот Ханикат не бил убиен, туку извршил самоубиство

Тајлер Ханикат, не бил бил убиен во престрелка со полицијата, како што вчера објавија американските медиуми, туку извршил самоубиство. „Добивме информација за лице што чудно...

Маверикс и Реал се договорија за „откупот“ на Дончиќ

Далас маверикс и Реал Мадрид се договориле за „откупот“ на Лука Дончиќ, што значи дека сега, НБА тимот е слободен да преговара со Словенецот,...

Познат кошаркар убиен во престрелка со полицијата

Поранешната НБА ѕвезда, кошаркар на универзитетот УКЛА, Тајлер Ханикат, бил убиен во престрелка со полицијата во Лос Анџелес. Како што објави „АБЦ7“, инцидентот се случи...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Роналдо оставил 20.000 евра бакшиш во Грција?

Кристијано Роналдо бил очигледно добро расположен пред трансферот во Јувентус, што оставил бакшиш од 20.000 евра на вработените во туристичкиот центар „Ројал Метони“ во...