Кошарка

Сè за и околу кошот, македонската кошарка, НБА, европскиот баскет. Најнови вести и интересни стории.

НБА: Бостон се врати од -26, нов пораз на Хјустон (Видео)

Кошаркарите на Бостон со спектакуларен пресврт го совладаа Хјустон 99:98 во дерби натпреварот кој изминатата ноќ се одигра во НБА лигата. Во „ТД гарден“...

Дончиќ го реши дербито во Истанбул

Реал Мадрид славеше во Истанбул против Фенербахче 79:77 во дерби мечот одигран во рамките на 15.коло во Евролигата. Со оваа победа Реал се израмни...

Перо и Ружица прославија 11 години брак

Македонскиот кошаркарски ас Перо Антиќ и неговата сопруга Ружица ја прославија својата 11-годишнина од бракот на интимна вечера. „Сериозна бројка за не толку сериозни луѓе“,...

Антиќ: Ќе играм додека се смеам и уживам

Перо Антиќ ужива во Црвена звезда каде најверојатно ќе ја заврши кариерата. Кошаркарот кого МКФ го прогласи за најдобар во 2017 година вели дека...

Гран Канарија и АСВЕЛ го одиграа мечот на годината (Видео)

Кошаркарите на Гран канарија и АСВЕЛ Вилербан на истекот на календарската година го одиграа веројатно најдобриот меч на европските терени вп 2017 година. Натпреварпт на...

НБА: Рондо подели 25 асистенции, Пеликаните го декласираа Бруклин (Видео)

Оклахома ја продолжи победничката серија откако славеше во дуелот со Торонто Репторс, а плејмејкерот на Њу Орлеанс Пеликанс, Режон Рондо, го собори личниот рекорд...

Богдановиќ и Картер го срушија Кливленд (Видео)

Дебитантот од Србија Богдан Богдановиќ и ветеранот Винс Картер му помогнаа на Сакраменто Кингс да го приреди најголемото изненадување изминатата ноќ во НБА лигата....

Евролигата се проширува од наредната сезона

Кошаркарската Евролига од сезоната 2018/2019 ќе брои 18 екипи објави италијанскиот весник „Газета дело Спорт“. Засега е сигурно дека една од двете нови екипи ќе...

Теодосиќ со рекордот на кариерата ги воодушеви фановите и соиграчите (Видео)

Милош Теодосиќ беше еден од најдобрите играчи на ЛА Клиперс во победата над Сакраменто 122:95. Српскиот репрезентативец го собори личниот рекорд во НБА според бројот...

Антиќ со шампионски дрес за премиерот

Перо Антиќ беше во посета на македонскиот премиер, Зоран Заев, при што му додели дрес на неговиот поранешен клуб Фенербахче, со кој минатата сезона...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Талески во родното Крушево се ожени со Ена

Надежта на македонскиот ракомет, Филип Талески во своето родно Крушево се ожени со Ена Секуловска, и најави голема свадба следната година. 22-годишниот поранешен ракометар на...