Кошарка

Сè за и околу кошот, македонската кошарка, НБА, европскиот баскет. Најнови вести и интересни стории.

Антиќ доминираше во скокот, Звезда победи во Бар

Кошаркарите на Црвена звезда, во 12.коло во АБА лигата, во Бар го совладаа Морнар 82:74. Регионалниот шампион ја забележа седмата победа во низа и...

Трабзон го отпушти Заре Марковски

Кошаркарскиот клуб Трабзон, по поразот од Бујукчекмече, му врачи отказ на Заре Марковски. Трабзон, во саботата, загуби од Бујукчекмеџе по две продолженија со 105:113 (84:84,...

НБА: 60 трипл-дабл на Леброн, нови победи на Селтикс и Рокетс...

Најдобриот играч на денешницата Леброн Џејмс го обележа натпреварот против Јута Џез. Кливленд славеше 109:100, а Леброн го забележа 60.трипл-дабл во кариерата со штп...

Дебакл на МЗТ во Белград

Партизан го декласира МЗТ 112:94 (32:19, 37:23, 19:28, 24:24) во 12.коло во АБА лигата. МЗТ остана закован за дното на табелата со две победи...

Ефес го отпушти Перасовиќ

Турскиот тим Анадолу Ефес ја загуби довербата во хрватскиот тренер, Велимир Перасовиќ, отпуштајќи го по поразот од Басконија на домашен терен. Перасовиќ го остави клубот...

НБА: Нагетси со одличен кам-бек (видео)

Денвер нагетс во продолжението беа подобри од Њу Орлеанс пеликанс со 117:111 во најдраматичниот вчерашен меч во НБА лигата. Пеликанси беа подобри во првиот дел...

Антиќ диригираше со одбраната, Фелдин со нападот: Звезда победи во Валенсија

Кошаркарите на Црвена звезда, во драматичен натпревар, победија во Валенсија 86:82 (26:22, 14:16, 16:25, 30:19), во последниот натпревар од 12.коло во Евролигата. Белградскиот тим...

Лидерот во АБА лигата падна во Задар

Екипата на Задар го победи лидерот во АБА лигата, Будуќност, 78:69 во првиот натпревар од 12.коло. Задар го искосристи заморот кај противникот, одличната атмосфера која...

Пипен: Леброн е пред Џордан, но само статистички!

Скоти Пипен во интервју за ЕСПН ја „разгоре“ дискусијата за најдобриот НБА кошаркар на сите времиња, откако призна дека Леброн Џејмс најверојатно е пред...

Новиот тренер на Партизан: МЗТ не ја заслужува последната позиција

Ненад Чанак во петокот официјално е претставен како нов шеф на стручниот штаб на кошаркарите на Партизан. Поранешниот кошаркар на овој тим на клупата...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Украинските хулигани се снимаа пред нападот на навивачите на Ливерпул (видео)

Украинските фудбалски хулигани се снимаа пред да ги нападнат навивачите на Ливерпул во Киев во четвртокот. Во видеото објавено на социјалните мрежи се гледа група...