Кошарка

Сè за и околу кошот, македонската кошарка, НБА, европскиот баскет. Најнови вести и интересни стории.

МЗТ-Цибона за само 100 денари

Македонскиот шампион МЗТ Скопје објави дека почна продажбата на билетите за дуелот во АБА-лигата против Цибона, кој ќе се одржи во понеделник во 21...

Селекторот на Словенија повика шестмина од Евролигата

Селекторот на актуелниот европски првак во кошарка, репрезентацијата на Словенија, Радован Трифуновиќ, го објави списокот на играчи за првите два натпревари од квалификациите за...

Хејворд ја пропушта целата сезона

Гордон Хејворд, крилниот играч на Бостон Селтикс, кој на отворањето на сезоната доживеа страшна повреда, ќе ја пропушти целата сезона, потврди неговиот менаџер. Хејворд се...

НБА: Историски пораз на Феникс Санс

Кошаркарите на Феникс Санс непријатно ги изненадија своите фанови на отворањето на новата сезона во НБА-лигата. Санси беа поразени од Портланд Трејлблејзерс со 76:124. Ако...

НБА: Адетокумбо го реши Бостон

Единаесет натпревари се одиграа во НБА лигата во текот на изминатата ноќ, на седум од нив победија тимовите кои играа на домашен терен. Индивидуално...

Ловќен „превисок“ за Охрид

АВ Охрид доживеа висок пораз од 94:72 на гостувањето кај Ловќен во Цетиње во второто коло на втората АБА лига. Црногорските домаќини имаа убедливо...

Унгарски пораз за Соколи во ФИБА Еврокупот

Тимот на Карпош Соколи загуби во првиот меч од групната фаза на ФИБА Еврокупот на гостувањето во Солнок, Унгарија со 94:73. Домашниот тим започна силно...

Коби со зборови за поддршка за Хејворд

Во последниот меч од својата кариера со Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант ги испрати Јута џез со 60 поени, а голем број од тие...

Лазовски го објави поширокиот список за евроквалификациите

Селекторот на женската кошаркарска репрезентација на Македонија, Марјан Лазовски, го објави поширокиот список на кошаркарки на чии услуги ќе смета во квалификацискиот циклус за...

Тепачка на тренингот на Чикаго, Миротиќ завршил во болница (Видео)

Шпанскиот кошаркарски репрезентативец Никола Миротиќ завршил во болница откако соиграчот од Чикаго Булс, Боби Портис го удрил со тупаница во лице. Како што објавија американските...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Талески во родното Крушево се ожени со Ена

Надежта на македонскиот ракомет, Филип Талески во своето родно Крушево се ожени со Ена Секуловска, и најави голема свадба следната година. 22-годишниот поранешен ракометар на...