Top Sport

Makfax

ПСЖ и Челси загубија, но влегоа во полуфиналето на Лигата на шампиони

Пари Сен-Жермен и Челси се првите два полуфиналисти во Лигата на шампионите, откако во реваншите успеаја да ја заддржат предноста …

ПСЖ и Челси загубија, но влегоа во полуфиналето на Лигата на шампиони Прочитај повеќе

Сите фудбалери на Копа Америка ќе бидат вакцинирани, УЕФА не планира вакво нешто

Јужноамериканската фудбалска конфедерација (ЦОНМЕБОЛ) потврди дека ќе има достапни 50.000 кинески вакцини за КОВИД-19 за имунизација на сите фудбалери пред …

Сите фудбалери на Копа Америка ќе бидат вакцинирани, УЕФА не планира вакво нешто Прочитај повеќе

Реал не се суеверни – патуваа во Ливерпул на 13-ти, ќе бидат сместени во хотелот „Титаник“

Реал Мадрид имаат освоено 13 европски титули, бројка која оттогаш не им донесе многу среќа – Кристијано Роналдо си замина …

Реал не се суеверни – патуваа во Ливерпул на 13-ти, ќе бидат сместени во хотелот „Титаник“ Прочитај повеќе

Судиска љубов! Хауард Веб се ожени со Бибијана Штајнхаус!

Поранешниот фудбалски судија од Премеир лигата, Хауард Веб се оженил со својата долгогодишна девојка, германската фудбалска судијка Бибијана Штајнхаус за …

Судиска љубов! Хауард Веб се ожени со Бибијана Штајнхаус! Прочитај повеќе

Месут Озил купува акции во Некаска со Ева Лонгорија и Кејт Аптон

Група инвеститори во кои се поранешниот германски репрезентативец Месут Озил, холивудската ѕвезда Ева Лонгорија и манекенката Кејт Аптон планира да …

Месут Озил купува акции во Некаска со Ева Лонгорија и Кејт Аптон Прочитај повеќе

Се јави и синот на Солскјер: Секогаш добивам вечера, му се изнасмеав на Мурињо

Ноа Солскјер, синот на менаџерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер, вели дека се смеел на бизарната расправија на неговиот …

Се јави и синот на Солскјер: Секогаш добивам вечера, му се изнасмеав на Мурињо Прочитај повеќе

Сисе ја прекина пензијата – ќе игра во четврта лига во САД

Прославениот француски фудбалски напаѓач, Џибрил Сисе по двегодишна пауза од фудбалот, одлучи да ја прекине пензијата и да се активира …

Сисе ја прекина пензијата – ќе игра во четврта лига во САД Прочитај повеќе

Лалана за „Марка“: Во финалето на ЛШ во 2008-ма бев како зајак под рефлектори

Актуелниот фудбалер на премиерлигашот Брајтон – Адам Лалана раскажа како се чувствувал во текот на финалниот меч од Лигата на …

Лалана за „Марка“: Во финалето на ЛШ во 2008-ма бев како зајак под рефлектори Прочитај повеќе

Елмас може да замине од Наполи за сума не помала од 25 милиони евра

Наполи ќе прифати понуда за Елиф Елмас, не помала од 25 милиони евра, тврди локалниот новинар Емануеле Камарото. Наполи се …

Елмас може да замине од Наполи за сума не помала од 25 милиони евра Прочитај повеќе

Фјури бара да бидат објавени терминот и локацијата за мечот со Џошуа

Тајсон Фјури се закани дека ќе се повлече од борбата со Ентони Џошуа, доколку во наредните денови не биде одреден …

Фјури бара да бидат објавени терминот и локацијата за мечот со Џошуа Прочитај повеќе

Watch Black Clover (Dub) Episode 141 at AnimePlanet anime planet bungou stray dogs

Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. (https://animeheaven.pro/m/JdAo) Episode Preview at website https://animeheaven.pro anime in heaven

Scroll to Top