Почетна Makfax Страна 1045

Makfax

Експретседателот на Барса му купил на Абидал црн дроб на „црно“?

Шпанскиот весник „Ел конфиденсиал“ денеска излезе со неверојатна приказна според која поранешниот претседател на Барселона, Сандро Росел му купил на поранешниот фудбалер на клубот,...

Потреси во Мекларен, Булие веќе не е шеф на тимот

Пред домашното Британско ГП, големи потреси во вториот најуспешен тим во историјата на Ф1, Мекларен, откако тркачкиот директор Ерик Булие си поднесе оставка. Овој чин...

Реал демантира: Не преговараме за трансфер на Мбапе

Реал Мадрид експресно го демантира францускиот новинар, Баптист Рипар, кој попладнево објави дека клубот го договорил трансферот на Килијан Мбапе за сума од 272...

Проблеми за Англија во пресрет на четврт-финалето

Фудбалската репрезентација на Англија, синоќа „го скрши пенал проклетството“ и се пласира во четврт-финалето на Светското првенство. Во борбата за пласман меѓу најдобрата мундијалска...

Тренерот педофил е прогласен за виновен

Пораншниот помошник тренер во Њукасл јунајтед, Џорџ Ормонд, прогласен е за виновен за сексуално злоставување на 18 млади фудбалери, објавија британските медиуми. Педофилот, Ормонд,...

Коста подготвен за Белгија, Марсело под знак прашалник

Даглас Коста доби дозвола од лекарите да се врати на тренинзите на бразилската репрезентација, откако успеал да ја залечи повредата на мускулот. Крилниот напаѓач на...

Берчиче ги засили Атлетик Билбао

Шпанскиот фудбалер Јури Берчиче го комплетираше својот трансфер од ПСЖ во Атлетик Билбао за 15 милиони евра. 28-годишниот лев бек во целост го исполнува...

Англија ја „скрши“ пенал клетвата и влета во четврт-финале

Првпат во историјата на едно Светско првенство, Англија доби нокаут натпревар на пенали, откако во драматична завршница загуби водство од 1:0 во регуларниот дел,...

Мина им ја „украде“ победата на Англичаните – продолженија во Москва...

Англија ја делеа секунди до четврт-финале против Шведска, но Јери Мина со гол во 94. минута донесе израмнување за Колумбија за 1:1 и продолжение...

Ѓоковиќ, сепак, не го фати темница

Новак Ѓоковиќ направи сѐ што можеше побргу да го заврши својот меч на Вимблдон, победувајќи го Американецот со уникатно име Тенис Сандгрен со 6:3/6:1/6:2...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО