Почетна Makfax Страна 1046

Makfax

Финците се покажаа како „цврст“ противник

Македонија и Финска одиграа пријателски натпревар без голови, но со доволно шанси во Белек, Турција. Македонија се закани уште во седмата минута, кога по корнер,...

Рикјардо доби казна од 3 места за домашната трка

Возачот на Ред бул, Даниел Рикјардо доби казна од три места за Австралиското ГП во недела, откако прекрши правила на ФИА околу останувањето на...

Младите загубија во драматичен меч со Русија

Во меч на снег во Скопје, македонската репрезентација до 21 година одигра драматичен меч со Русија, губејќи во финишот со 4:3 во меч од...

Станиќ откри зошто го одбил Вардар

Дарко Станиќ (39), поранешниот голман на Металург и миленик на навивачите на екипата до Автокоманда, во интервју за „alo.rs“, отрива зошто не ја прифатил...

Татко му е претседател на Либерија, тој ќе игра за САД

Жорж Веа е познато име во светот на фудбалот. Тој е поранешен напаѓач на ПСЖ и Милан и освојувач на „Златната топка“. По завршувањето...

Ќе добие убава сума доколку внук му дебитира за Англија

Доколку Луис Кук добие шанса да одигра некоја секунда во дресот на Англија на пријателските натпревари против Холандија, односно Италија, на сметката на неговиот...

Хамилтон најбрз на слободните тренинзи

Актуелниот светски првак, Луис Хамилтон, доминираше на слободните тренинзи, во пресрет на првата трка во новата сезона, Големата награда на Австралија. Зад Британецот беа...

Фински тест за фудбалската репрезентација

Сениорската фудбалска репрезентација, во петок, ќе го одигра првиот од предвидените два контролни натпревари. Македонските фудбалери, од 17 часот на „Глорија“ арена во турски...

Дрогба: Знам двајца што се подобри од Меси

Некогашниот напаѓач на Челси, Дидие Дрогба, смета дека Лионел Меси не е најдобриот фудбалер на сите времиња. Во разговор за АФП, Дрогба порачал дека Меси...

Јунајтед официјално му го прекинаа договорот на Ибрахимовиќ

Златан Ибрахимовиќ доби поништување на договорот со Манчестер јунајтед, потврди англискиот клуб, со што се отвара врата шведскиот ветеран да се приклучи на МЛС...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Масовна тепачка на јуниорски боксерски турнир во Ковентри! (видео)

Боксерски турнир на јуниори во Ковентри, Англија, беше откажан откако во саботата имаше масовна тепачка на присутните во која можеше да се забележи дека...