Почетна Makfax Страна 1047

Makfax

Серена доби „подарок“ од Вимблдон и ќе биде носител

Организаторите на најславниот тениски турнир на светот, Вимблдон потврдија дека поранешната шампионка, Серена Вилијамс ќе биде 25. носителка на гренд слемот на трева, и...

Египет го отпушти Ектор Купер

И покрај неговата најава дека ќе остане селектор на Египет, Египетската фудбалска асоцијација (ЕФА) објави дека 62-годишниот Аргентинец веќе не е на чело на...

Сампаоли барал дозвола од Меси за да го внесе во игра...

Сампаоли барал дозвола од Меси за да го внесе во игра Агуеро (Видео) Селекторот на Аргентина Хорхе Сампаоли во текот на натпреварот против Нигерија го...

Мареј не е сигурен дали ќе настапи на Вимблдон

Британскиот тенисер Енди Мареј се уште не решил дали ќе настапи на Вимблдон. Најпрестижниот тениски турнир започнува в понеделник. Мареј минатата недела по пауза од...

Мурињо: Матиќ мора да го загуби овој натпревар

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, кој за потребите на светското првенство работи како стручен аналитичар за телевизијата „РТ“, рекол дека Србија има сила...

Сè е во ред со Диего Марадона

Аргентинската фудбалска легенда, Диего Марадона преку Фејсбук им порача на своите фанови дека е „добро“ откако мораше да добие медицинска помош по драматичната завршница...

Аргентина не е мртва! Рохо за осминафинале!

Аргентина не е отпишана, туку ќе се бори за четврт-финале на Мундијалот во Русија во мега-пресметка со Франција! Со супер-тешка 2:1 победа над Нигерија, комбинирана...

Бехрами: Нема така да славиме, но само бидејќи не играме со...

Швајцарската репрезентација веќе нема да прославува со „орелот“ на Мундијалот, вели играчот од средниот ред Ваљон Бехрами, откако неговиот сонародници Гранит Џака и Џердан...

Комисо утре го презема Милан?

Американскиот милијардер Роко Комисо утре може да договори преземање на тимот на Милан, оставајќи му на сегашниот сопственик, кинескиот бизнисмен Јонгхонг Ли 15-20 отсто...

Свирежи за Франција и Данска по „пријателско“ реми на „Лужники“

Репрезентациите на Данска и Франција знаеја дека веќе се во осминафиналето на Мундијалот во Русија, што придонесе за првиот навистина досаден меч на овогодишното...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО