Почетна Makfax Страна 1049

Makfax

Уругвајците ги вратија Русите во реалноста, Саудијците со шок за Салах...

Уругвај ја смири еуфоријата во Русија по двете победи на домашната репрезентација на Мундијалот, откако со победата од 3:0 го обезбедија првото место во...

Кочов го продолжи договорот со МЗТ

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром го реши тренерското прашање за следниот период, откако денеска беше ревидиран и потврден договорот со актуелниот стратег Ѓорѓи Кочов,...

Македонија против европскиот првак и Хрватска на Червар

Ракометната репрезентација на Македонија ги дозна имињата на противниците на Светското првенство во 2019 година, чии домаќини ќе бидат Данска и Германија. Македонија за противници...

Хонда, стрелец и асистент на три светски првенства

Јапонскиот репрезентативец Каисуке Хонда на натпреварот што неговиот тим го одигра против Сенегал успеа да го запише своето име во историјата на светските првенства. Јапонија,...

Баерн го дава Алкантара и 50 милиони евра за Герет Бејл

Тијаго Алкантара е еден од фудбалерите што во Реал сака да го види новиот тренер Хулен Лопетеги. Алкантара е продукт на академијата на Барселона,...

Надал е број 1, Ѓоковиќ се врати во Топ 20

Во пресрет на најголемиот тениски турнир, Вимблдон, Рафа Надал се врати на првото место на АТП, Борна Чориќ го има најдобриот пласман во кариерата,...

Колумбија ги исфрли Полјаците со импресивна победа (видео)

Колумбија, конечно, покажа фудбал како што се очекува од нив, доминирајќи против Полска за 3:0 победа и за исфрлање на носителите на групата Х. Јужноамериканскиот...

Чилиќ подобар од Ѓоковиќ во трилер-финалето на Квинс Клаб

Првиот носител, Марин Чилиќ ја освои титулата од елитниот подготвителен турнир за Вимблдон, Квинс Клаб, откако спаси меч-топка пред да стигне до 5:7/7:6(4)/6:3 победа...

Сенегал и Јапонија останаа во игра со забавно реми (видео)

Сенегал и Јапонија по првичните победи на Мундијалот, одиграа интересен натпревар и го „поделија“ пленот со 2:2, со што и двете репрезентации останаа во...

Хамилтон го освои Пол Рикар, Фетел се „самоуништи“ и на крајот...

Луис Хамилтон се врати на првото место во генерален пласман во Формула 1 откако стигна до доминантна победа на првото Француско ГП по 10...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО