Почетна Makfax Страна 1054

Makfax

Бехрами: Нема така да славиме, но само бидејќи не играме со...

Швајцарската репрезентација веќе нема да прославува со „орелот“ на Мундијалот, вели играчот од средниот ред Ваљон Бехрами, откако неговиот сонародници Гранит Џака и Џердан...

Комисо утре го презема Милан?

Американскиот милијардер Роко Комисо утре може да договори преземање на тимот на Милан, оставајќи му на сегашниот сопственик, кинескиот бизнисмен Јонгхонг Ли 15-20 отсто...

Свирежи за Франција и Данска по „пријателско“ реми на „Лужники“

Репрезентациите на Данска и Франција знаеја дека веќе се во осминафиналето на Мундијалот во Русија, што придонесе за првиот навистина досаден меч на овогодишното...

Интер се пофали со Раџа, Рома го донесе Пасторе

Раџа Наинголан потпиша четиригодишен договор со Интер пред враќањето на „нераѕурите“ во Лигата на шампионите по шестгодишна пауза, напуштајќи ја Рома по четири години...

Хамилтон ќе заработува 40 милиони фунти годишно во Мерцедес

Луис Хамилтон се договорил да потпише нов договор со Мерцедес, со кој ќе заработува 40 милиони фунти годишно и ќе остане најплатениот британски спортист,...

Лукаку не игра против Англија?

Белгискиот репрезентативец, ромелу Лукаку, можеби нема да биде во тимот што ќе игра против Англија, во последното коло на Светското првеснтво во Русија. Белгија и...

Наполи подготвил 30 милиони евра за Давид Луиз

Наполи е подготвен да плати 30 милиони евра за бразилскиот дефанзивец Давид Луиз од Челси. Претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис, сака да ја засили...

За секој пад на Нејмар следува бесплатен пијалак

Нејмар, најскапиот светски фудбалер, на Светското првенство во Русија, покажа малку на теренот, а вниманието го привлекува со својот изглед и однесување. Клучниот играч на...

Кеирош: Правилата не важат за „малите“

Селекторот на Иран, Карлос Кеирош, порачал дека неговиот сонародник Кристијано Роналдо морал да добие црвен картон поради удирање на противнички фудбалер, критикувајќи ја ФИФА...

Харден е МВП, а Симонс дебитант на сезоната

Бекот на Хјустон Рокитс, Џејмс Харден е прогласен за МВП на сезоната во НБА лигата, додека најдобар дебитант е играчот на Филаделфија ’76, Бен...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО