Почетна Makfax Страна 1229

Makfax

Иниеста се сели во Кина поради бизнисот со вино?

Според „Марка“ Барселона по финалето на Кралскиот куп ќе ја добие веста дека Андрес Иниеста заминува во Кина, а главен фактор за ова е...

Салах: Сакам титула во ЛШ, не сум заинтересиран за другите награди

Првиот стрелец во Премиер лигата на Англија, Мохамед Салах, рекол дека освојувањето на титулата во Лигата на шампионите му е пред секоја индивидуална награда. Салах...

Бока јуниорс му нуди договор на Буфон

Еден од најпопуларните аргентински клубови Бока јуниорс ќе му предложи на Џиџи Буфон да одигра уште една сезона. Буфон најави крај на кариерата по...

Батшуаи се повреди ќе го пропушти Светското првенство

Напаѓачот на Борусија Дортмунд Миши Батшуаи, на натпреварот со Шалке го повреди скочниот зглоб и според зборовите на тренерот Петер Штегер, Белгиецот го очекува...

Брејк на Индијана, Харден ги скроти „волците“ (Видео)

Индијана направи брејк во Кливленд, а Хјустон и Оклахома ја искористија предноста на домашниот терен, во првите натпревари од плејофот во НБА лигата. Индијана го...

Циндриќ МВП на завршниот турнир

Ракометарот на Вардар, Лука Циндриќ е прогласен за МВП на завршниот турнир во СЕХА лигата, кој заврши со триумф на Вардар. Црвено-црните во финалето...

Вардар ја потврди доминацијата во СЕХА лигата

Ракометарите на Вардар ја одбранија титулата во регионалната СЕХА лига. Завршниот турнир од петокот до неделата се одигра во СЦ „јане Сандански“ во Скопје,...

Кикс на Наполи, Јуве маршира кон титулата (Видео)

Фудблерите на Јувентус го искористија киксот на Наполи и со убедливата победа над Сампдорија 3:0 направија голе чекор кон одбрана на титулата. Претходно, Наполи,...

Блажевски спаси бод за Вардар, Шкендија го декласира Пелистер

Актуелниот шампион на Македонија Вардар во последните секунди се спаси од пораз против Шкупи, во натпревар од 27.коло, во домашниот шампионат. За разлика од...

Рикјардо и „бикот“ со фантастична кинеска победа

Даниел Рикјардо е победник за Ред бул на Кинеското ГП, по една од најинтересните трки во последните пет-шест години во Формула 1, во која...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Моментот кога Тајсон за малку ќе го нокаутирал Доналд Трамп

Околу вечниот фаворит на боксерските фанови, Мајк Тајсон, има безброј приказни, од кои можеби најинтересната е кога влетал во канцеларијата на сегашниот американски претседател,...