понеделник, 16.12.2019
Почетна Makfax Страна 2

Makfax

Хетафе граби кон врвот во Ла Лига, падна и Валјадолид (видео)

Фудбалерите на Хетафе попладнево славеа триумф од 2-0 против екипата на Валјадолид во рамки на 17 коло од Ла лига. Се играше 36 минута кога...

Холандија е светски шампион со контроверзен гол во последна секунда

Холанѓанките се светски ракометни шампионки откако предмалку триумфираа во големото финале на Мундијалот во Кумамото, Јапонија против селекцијата на Шпанија. Мечот заврши со резултат...

Македонското знаме и Елмас на промоција на календар на Наполи (видео)

Иако ситуацијата во калчолигашот Наполи е далеку од идеално – клубот игра очајно во Серија А, го сменија и тренерот Карло Анчелоти, сепак пред...

Божиќно чудо – голманот Фостер му спасил живот на 80-годишен навивач

Младо момче во Англија на интернет сподели интересна приказна поврзана со неговиот дедо и поранешниот репрезентативен голман на „Гордиот Албион“, Бен Фостер. Споменатиот ден неговиот...

Дејан Манасков ја продолжи верноста со Веспрем до 2022 година (фото)

Левото крило на македонската ракометна репрезентација, Дејан Манасков ја продолжи верноста со екипата на унгарски Веспрем до 2022 година. Покрај Манасков, продолжување на соработката...

Русија ја освои бронзата на ракометниот Мундијал во Јапонија

Одличен турнир одиграа ракометните репрезентативки на Русија во Јапонија, а награда за тоа е бронзениот медал. Во битката за третата позиција, предмалку Русинките славеа...

Владимир Кличко најави враќање во рингот?

Поранешниот шампион во тешка категорија, Украинецот Владимир Кличко (43) размислува за враќање во боксерскиот ринг. Тој на официјалниот Твитер профил ги постави имињата на Дионтеј...

Рашфорд: Како дете гледав во постерите на Бекам и Сколс, така...

Маркус Рашфорд денеска со Манчестер Јунајтед ќе прослави посебен момент во историјата на клубот. Кога екипата на Оле Гунар Солскјер ќе истрча на „Олд...

Јоветиќ: Направив голема грешка што го одбив Реал во 2009.

Кој знае што би било доколку повредите не го стопираа „растот“ на Црногорскиот фудбалер, Стеван Јоветиќ (30). Поради постојаните повреди му се прекинуваа добрите...

„Кориере“ завојува со Интер и Конте – откажан прес за медиуми

Управата на калчолигашот Интер соопшти дека поради протест поради тенденциозното известување на одредени медиуми во Италија, нема да се одржи вообичаената прес-конференција пред денешниот...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО