Почетна Makfax Страна 3

Makfax

Рајола му одговори на Солскјер: Пол Погба не е негов затвореник!

Откако менаџерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер изјави дека Пол Погба е фудбалер на Манчестер јунајтед и не е во посед на неговиот...

Лауреус награди: Меси и Хамилтон ја поделија титулата, Сајмон Бајлс е...

Американската гимнастичарка Сајмон Бајлс по третпат е прогласена за најдобра спортистка од страна на Лауреус спортската академија, додека во машка конкуренција дојде до интересна...

Клајстерс загуби од Мугуруза, но покажа дека не заборавила да игра...

Првиот ВТА меч на Ким Клајстерс по осум години заврши со пораз од Гарбиње Мугуруза (6:2/7:6(6)) на Дубаи Дјути фри шампионатот, но во исто...

Рејсинг поинт останува со розов болид и во 2020

Рејсинг поинт беа последниот Ф1 тим кој го презентираше својот нов болид за 2020, покажувајќи го РП20 болидот на специјална промоција во Мондзе, Австрија. Причината...

Имола побара да ја добие откажаната кинеска трка

Славната патека во Имола официјално аплицираше да го замени Кинеското ГП на овогодишниот календар од Формула 1 шампионатот, откако трката во Шангај беше откажана...

Нов скандал во Каталонија – Барса плаќала за напади на социјалните...

Шпанскиот шампион, Барселона мораше да ги демантира вестите во шпанските медиуми дека плаќале за да се наруши репутацијата на легендарни ликови од историјата на...

Касилјас се кандидираше за претседател на шпанската федерација

Легендата на Реал Мадрид и на шпанската репрезентација, Икер Касилјас откри дека ќе се кандидира за претседател на Кралската шпанска фудбалска федерација (РФЕФ), индиректно...

Гвардиола ветил дека ќе остане со Сити и во четврта лига!

Пеп Гвардиола направил храбро ветување на кризниот состанок на Манчестер сити по двегодишната суспензија од Лигата на шампионите која им ја одреди УЕФА, велејќи...

Новиот „Вилијамс ФВ43“ изгледа сјајно (Фото)

Екипата на Вилијамс го покажа болидот со кој ќе се натпреварува во претстојната сезона во Формула 1. Вилијамс минатата сезона целосно потфрли, заврши на последното...

Скубе во тимот на колото, Дибиров го постигна најубавиот гол (Видео)

Победата на Вардар над Мотор Запорожје 38:28, со која европскиот првак обезбеди пласман во осмина-финалето во Лигата на шампионите, не можеа да не ја...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Чудото Халанд за малку ќе го срушеше светскиот рекорд на 60...

Ерлинг Халанд одамна го нарекуваат „вундеркинд“, но неговата форма со Борусија Дортмунд е апсолутно неверојатна, откако Норвежанецот постигна два гола за 2:1 победа над...