Почетна Makfax Страна 389

Makfax

Македонија ги доби Грција, Турција и Исланд!

Македонија ќе игра во група со Грција, Турција и Исланд во квалификациите за Европското првенство во 2020 година, ждрепка со која можеме да бидеме...

Панатинаикос ја напушта Евролигата со сериозни обвинувања

Сопственикот на грчкиот кошаркарски гигант Панатинаикос, Димитри Јанакопулос преку својата Инстаграм страница објави дека неговиот тим веќе нема да учествува во Евролигата, поставувајќи порака...

Стоилов: Нормално, по одбрана на титулата

Пред првото полуфинале од Фајнал 4 турнирот на СЕХА-лигата помеѓу Вардар и Мешков Брест, кој утре почнува во Скопје, Стојанче Стоилов вели дека нормално...

Радичевиќ: Ќе има многу емоции, сакам полни трибини

Ракометарките на Вардар, в сабота, ќе го одиграат четврт-финалниот реванш во Лигата на шампионките, против Митјиланд. Во реваншот ракометарките на Вардар треба да го...

Рибери и Робен ќе останат во Баерн

Аријен Робен и Франк Рибери ќе го носат дресот на Баерн и во наредната сезона, пишуваат во четвртокот германските медуми. Договорите на Робен и Рибери...

Најголемата глупост на Бернабеу ја направи Серхио Рамос

Лоша вест пристигна на „Сантијаго Бернабеу“, во моментите додека Реал го славеше контроверзниот пласман во полу-финалето, во Лигата на шампионите. Серхио Рамос, поради суспензија го...

НБА: Заврши сезоната, формирани плејоф двојките

Изминатата ноќ во НАБ лигата заврши регуларниот дел од сезоната. Во борбата за титулата вчегуваат 16 екипи, по осум од Источната и Западната конференција....

Сензационалниот Јокиќ остана без плејофот (Видео)

Кошаркарите на Минесота Тимбервулвс, во директниот дуел ги победија Денвер Нагетс 112.106 и по 14 години пауза изборија пласман во плејофот, во НБА лигата. Драмата...

Ањели: УЕФА и Колина сакаат да ги уништат италијанските клубови

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели го обвини главниот делегат за судии на УЕФА, неговиот италијански сонародник Пјерлуиџи Колина за намерно уништување на италијанските клубови...

Баерн во полуфинале и без голови (видео)

Баерн и Севилја одиграа без голови во реваншот од четврт-финалето на Лигата на шампионите, за Баварците со вкупни 2:1 да влезат во полуфиналето. Баерн под...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО