Почетна Makfax Страна 507

Makfax

Давид против Голијат! Француски тест за хрватските фудбалски херои

Денеска е денот на прогласувањето на светскиот првак во фудбал, нацијата која следните четири години ќе биде на тронот, во епска битка на Давид...

Пакјао се врати со нокаут против Матис и со ВБА титула!

Мани Пакјао повторно беше во својата доминантна форма за да го шокира актуелниот шампион Лукас Матис со нокаут во седмата рунда од мечот во...

Кербер преку Серена до титулата на Вимблдон

Анџелик Кербер ја освои титулата на Вимблдон во женска конкуренција. Германката во финалето ја победи Серена Вилијамс со 6:3, 6:3. Кербер и се реваншира на...

Белгија го освои третото место на СП (Видео)

Фудбалската репрезентација на Бечгија, го оствари најголемиот успех во историјата, откако на Светското првенство во Русија, го освои третото место. Претходно најголемиот успех на...

Ѓоковиќ преку Надал до финалето на Вимблдон

Новак Ѓоковиќ се пласира во финалето на Вимблдон, откако во драматичното полу-финале што траеше два дена, го победи Рафаел Надал со 3:2. Полу-финалето на...

Горбок се врати во РК Вардар

Она што се најавуваше во изминатите неколку месеци, денес доби потврда, рускиот интернационалец Сергеј Горбок се врати во Вардар. Играчот кој минатата сезона, со...

Жоргињо го извиси Сити, потпиша за Челси

Бразилецот Жоргињо од денес и официјално е нов фудбалер на Челси. Жоргињо, кој од почетокот на преодниот рок се поврзуваше со трансфер во Манчестер...

Далиќ: Се обидуваме да ги решиме проблемите

Хрватскиот селектор Златко Далиќ, во пресрет на утрешното финале, на Светското првенство, одржа прес конференција. Далиќ рекол дека сите се горди на она што...

Челси го потврдија Маурицио Сари, тој вети возбудлив и атрактивен фудбал

Челси, конечно, по долга трансфер сага, потврдија дека Италијанецот Маурицио Сари е нивниот нов менаџер. Сари потпиша тригодишен договор со клубот од „Стемфорд бриџ“...

Неверојатно! Модриќ пред 28 години чувал кози на планина! (видео)

Во хрватските медиуми се појави неверојатна снимка на која е „фатен“ Лука Модриќ, „моторот“ на хрватската репрезентација и на Реал Мадрид, како на пет...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО