Почетна Makfax Страна 764

Makfax

Шумахер го започнал процесот на рехабилитација

За десет дена ќе се навршат пет години од трагичната несреќа која ја доживеа Михаел Шумахер додека скијал, на француските Алпи. Јавноста од тој...

Икер Касиљас испрати „отровни стрели“ кон Мурињо

Голманот на Порто, Икер Касиљас, не ја пропушти можноста да го „пецне“ Жозе Мурињо, по поразот на Манчестер Јунајтед во Ливерпул (3:1). Тимот на...

Австрија го декласира најголемиот ривал Рапид (Видео)

Фудбалерите на Австрија од Виена забележаа историска победа над градскиот ривал Рапид од 6:1, во домашното првенство. Со победата во 328. дерби на Виена, Австрија...

Саутгејт тренер на годината во Англија

Селекторот на фудбалската репрезентација на Англија, Герет Саутгејт, во изборот на Би-би-си е најдобар тренер во годината што изминува. Саутгејт ја предводеше Англија до полу-финалето...

Магаљан од Бока се сели во Ајакс

Аргентинецот Лисандро Магаљан ќе биде првото засилување за Ајакс во зимскиот преоден рок. Според холандските медиуми, челниците на Ајакс со колегите од Бока Јуниорс...

Валверде: Немам зборови за она што го прави Меси

Фудбалерите на Барселона го декласираа Леванте (5:0) во 16.коло и ја задржаа лидерската позиција на табелата со три бода повеќе во однос на Севилја...

Доминација на Јокиќ и Дончиќ (Видео)

Кошаркарите на Денвер Нагетс победија во дерби мечот одигран изминатата ноќ во НБА лигата. Пресметката на лидерите во своите конференции им припадна на Нагетс...

Одмаздата е слатка! Меси како „казнена експедиција“ за Леванте (видео)

Минатата сезона, токму гостувањето кај Леванте се покажа како „кобно“ за Барселона по спектакуларната 5:4 победа на домаќините, но овојпат Лео Меси и Блауграна...

Нексе со победа над Металург, Јагањац со два гола против поранешниот...

Нексе од Нашице му го нанесе 10-тиот пораз на Металург во 12. коло од регионалната СЕХА лига од 26:23 (12:10) во која првпат во...

Лакрабер ги крена Французинките на европскиот трон! (видео)

Франција е нов европски шампион во ракомет, откако во финалето во Париз со 24:21 (13:12) ја совладаа Русија, одмаздувајќи се за поразот во натпреварите...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО