Почетна Микс Страна 101

Микс

Информации од тенисот, боксот, снукерот, атлетиката, велосипедизмот и сите други интересни случки во „малите“ спортови.

„Најк“ ќе ѝ изгради зграда на Серена Вилијамс

По комплетирањето на проширувањето на „кампусот“ на американскиот гигант „Најк“ во Бивертон, Орегон, една зграда ќе го носи името на тенисерката Серена Вилијамс, објави...

Ексдокторот на американските гимнастичарки доби 60 години затвор

Лери Насар, елитниот спортски доктор од Мичиген, кој долго време беше главен доктор на американската гимнастичарска федерација, доби 60 години затвор за поседување на...

Вајлдер до ривалите: Дојдете во џунглата, ќе ве изедам!

Американскиот светски шампион во тешка категорија според ВБЦ федерацијата, Дионтеј Вајлдер во интервју за ЕСПН ги предупреди ривалите да дојдат во неговата „џунгла“ или ќе...

Ѓоковиќ откри како синот му помага во тренингот (видео)

Поранешниот светски рекет број 1, Новак Ѓоковиќ забрзано се подготвува за кам-бек на тениските терени по сериозната повреда на лактот поради која го пропушти...

Фјури во понеделник ќе знае дали ќе ја продолжи кариерата

Допинг-сослушувањето на поранешниот шампион во тешка категорија, Тајсон Фјури пред Британскиот боксерски борд на контрола (БББЦ) стартува во понеделник, по што ќе се знае...

УФЦ: Во февруари мега-пресметка Миочиќ-Нгану (видео)

Стипе Миочиќ ќе ја брани УФЦ титулата во тешка категорија против првиот предизвикувач, Френсис Нгану на 20 јануари на УФЦ 220 во Бостон, во...

Бушар на втор состанок со Твитер-познаникот

Канадската тениска ѕвезда, Јуџини Бушар, повторно излезе на состанок со момчето кое се обложи со неа за време на Супер болот во февруари. Супер болот...

Македонија со пет пливачи на ЕП на кратки патеки

Агенцијата за млади и спорт (АМС) во соработка со Пливачката федерација на Македонија ќе го поддржи учеството на пливачите Ана Јаневска, Љупчо Ангеловски, Миа...

Германски тинејџер загина на спустот во Лејк Луис

Младиот германски скијач Макс Буркарт го загуби животот на спуст-трката што се возеше во серијата Нор-Ам во канадскиот ски-центар Лејк Луис, соопшти Скијачката федерација...

Кузнецова отворено: Бушар е најпреценета, Бартоли беше најчудната

Рускиот рекет број 1, Светлана Кузнецова беше во „посета“ на рускиот весник „Спорт експрес“ и даде интервју во кое отворено зборуваше за своите ривалки...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО