Почетна Микс Страна 2

Микс

Информации од тенисот, боксот, снукерот, атлетиката, велосипедизмот и сите други интересни случки во „малите“ спортови.

Денис со победа на хронометар, Јејтс остана со розевата маичка

Британецот Сајмон Јејтс направи голем чекор кон својата прва голема победа, откако успеа да ја задржи розевата маичка и по 16. етапа, трката на...

Розвел: Ќе му го дадам трофејот на Рафа, па си одам...

Точно 50 години откако го освои својот втор Куп на мускетарите на Ролан Гарос, австралискиот тениски великан Кен Розвел ќе го додели трофејот од...

Кро кап е посериозно повреден, се откажува дуелот со Нелсон

Мирко Филиповиќ-Кро кап го откажа реваншот со Рој Нелсон на 25 мај во Лондон поради скинати лигаменти на левото колено, објавуваат хрватките медиуми. На само...

Ѓоковиќ испадна од Топ 20, Надал повторно е број 1

Новак Ѓоковиќ повеќе не е меѓу најдобрите 20 тенисери во светот, додека Рафа Надал се врати на челната позиција на листата што АТП ја...

Алпинист од Гевгелија починал во обид да се искачи на Монт...

Гевгелискиот планинар д-р Георги Петков (63) починал вчера од срцев удар на Хималаите, во обид да го освои највисокиот врв Монт Еверест. Веста што...

Фјури во рингот се враќа против гостиварецот Сефери

Поранешниот шампион во тешка категорија, Британецот Тајсон Фјури, по пауза од две и пол години, во рингот ќе се врати на 9.јуни во Манчестер,...

Швеѓаните на пенали до нова светска титула во хокеј (видео)

Шведска ја совлада Швајцарија по изведувањето на пенали во финалето на Светското првенство во хокеј на мраз во „Ројал арената“ во Копенхаген за да...

Надал во трилер-меч подобар од упорниот Зверев

Рафаел Надал ќе влезе на Ролан Гарос како нов светски број 1, откако стигна до рекордната осма титула на Италијанскиот опен во Рим, совладувајќи...

Јејтс „царува“ на Џирото, победи и на 15. етапа (видео)

Лидерот на трката, Сајмон Јејтс направи фантастичен напад на претпоследното искачување за да стигне до соло победа на 15. етапа на Џиро Д’Италија и...

Свитолина не и даде шанса на Халеп во Рим

Четвртата носителка, Украинката Елина Свитолина ја одбрани титулата на Италија опен со стил, доминирајќи против слабата Симона Халеп со 6:0/6:4 Светската тенисерка број 1, Халеп,...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Украинските хулигани се снимаа пред нападот на навивачите на Ливерпул (видео)

Украинските фудбалски хулигани се снимаа пред да ги нападнат навивачите на Ливерпул во Киев во четвртокот. Во видеото објавено на социјалните мрежи се гледа група...