Почетна Микс Страна 94

Микс

Информации од тенисот, боксот, снукерот, атлетиката, велосипедизмот и сите други интересни случки во „малите“ спортови.

Вајлдер: Само 50-50, или нема меч со Џошуа

ВБЦ шампионот во тешка категорија, Дионтеј Вајлдер вели дека ќе се согласи за меч за обединување на титулите со Британецот Ентони Џошуа само ако...

Клучниот ден за Русија – ИОЦ одлучува за настапот на Зимската...

Вечерва, очите на руската спортска јавност ќе бидат насочени кон Швајцарија, поточно кон седиштето на Интернационалниот олимписки комитет (ИОЦ) во Лозана, кога претседателот Томас...

Дот со лекција за Трамп во „Барбикан“ (видео)

Светскиот број 2, Џад Трамп загуби во третото коло на УК шампионатот, откако Греем Дот освои шест фрејма во низа шокантна 6:2 победа, по...

Кузнецова: Федерер е најкул!

Светлана Кузнецова вели дека коментарот на Роџер Федерер од пред осум години, кога Швајцарецот изјави дека Русинката е негова омилена тенисерка, е најдобриот комплимент...

Лудиот снукер, втор дел (видео)

Пред стартот на УК шампионатот минатата недела, вториот најважен турнир во светот на снукерот (веднаш зад Светското првенство), главниот спонзор на турнирот „Бетвеј“ организираше...

Долгополов: Рафа има само една тактика

Многу е полесно да го победиш Рафаел Надал на тревната подлога, бидејќи тој има само една тактика на игра која не е толку ефективна,...

Симона Халеп е најуспешната Романка, Цириак повторно е најбогатиот

Романската тенисерка Симона Халеп, која во моментов е светска тенисерка број 1, е на првото место на листата на најуспешни Романки според магазинот „Капитал“,...

Пулев сака втора шанса против Џошуа, но прв на листата е...

Бугарскиот тешкаш Кубрат Пулев сака да обезбеди нов меч со Ентони Џошуа откако поради повреда го откажа мечот за титулата, вели неговиот промотер, Нисе...

Димитров ја прекинува соработката со агенцијата на Федерер

Светскиот рекет број 3, Григор Димитров во иднина нема да биде претставуван од менаџерската агенција на Роџер Федерер „Тим8“. Договорот на бугарскиот тенисер со својот...

Атанас Наумов и Ангел Арнаудов го истрчаа маратонот во Сингапур

Сингапур во неделата беше домаќин на последната маратонска трка за оваа година. Патеката долга 42,195 километри ја истрчаа и двајца Македонци Атанас Наумов и...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Украинските хулигани се снимаа пред нападот на навивачите на Ливерпул (видео)

Украинските фудбалски хулигани се снимаа пред да ги нападнат навивачите на Ливерпул во Киев во четвртокот. Во видеото објавено на социјалните мрежи се гледа група...