Погледни

ТОП најсмешни нови моменти во фудбалот

Смешната страна на најважната споредна работа на светот.

ТОП најдобри моменти од Македонија-Словенија

Најдобрите моменти од првиот меч на Македонија на ЕП во Хрватска.

ТОП 10 херојски одбрани

Некогаш голманите се вистински херои.

Како е да е „леташ“ во Венген!

Утре на програмата е класичниот спуст во швајцарскиот Венген.

ТОП 10 голови со „обратни ножички“

Уметноста на ткн. „шкорпион“ удар.

ТОП 10 највалкани фудбалери на светот

Некои фудбалери ќе останат запаметени.

ТОП Како Кире им даде 11 на Норвежаните!

Господинот МВП. Пред стартот на Евро 2018 во Хрватска, да се потсетиме како Лазаров ги „збудале“ Норвежаните.

ТОП голови од Светските првенства (1958-2014)

Оваа година не чека Светското првенство во Русија, така што можеме годината да ја започнеме со потсетување на најдобрите голови на СП фатени на...

ТОП најлоши фаули во историјата

Грдото лице на фудбалот.

ТОП луда контрола на топка

Умешност на дело.
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Украинските хулигани се снимаа пред нападот на навивачите на Ливерпул (видео)

Украинските фудбалски хулигани се снимаа пред да ги нападнат навивачите на Ливерпул во Киев во четвртокот. Во видеото објавено на социјалните мрежи се гледа група...